Loading...
Up

Aqua Holzfarbe

Ürün Kodu : KKJVKR

ASTAR VE SON KAT BİR ARADA ! Akrilat bazlı , su ile inceltilen, kapatıcılığı yüksek özel ahşap boyasıdır. İç ve Dış cephede yer alan her türlü ahşabın korunmasında astar ve son kat boya olarak kullanılır.

ÖZELLİKLER

  • Yüksek kapatıcılık gücüne haizdir. 
  • Hava koşullarına ve UV ışınlarına karşı dayanıklıdır.
  • Nefes alan yapısı ile ahşabın nem dengesini korur.
  • Esnek yapısı sayesinde ahşapta meydana gelebilecek çatlamaların önüne geçer, ahşabın doğal görünümünü bozmaz.
  • Su bazlı renklendirici pastalar veya universal renklendirici pastalar ile maksimum %6 oranında renklendirilebilir.

KULLANIM ALANLARI

Ahşap dış cephe kaplamaları, parmaklık, çit, pergola, pencere, kapı, panel kapı vb. gibi iç ve dış cephede yer alan her türlü ahşap yüzeyde astar ve son kat olarak kullanılır.

UYGULAMA

Uygulamadan önce boya iyice karıştırılmalıdır. Yüzey temiz, kuru ve tüm kirlerden, yağ ve waxdan arındırılmış olmalıdır. Nem oranı, yumuşak ahşaplarda %15 , sert ahşaplarda %12'yi aşmamalıdır. Eski boyalı yüzeyler zımparalanmalı, yüzeyden tozları uzaklaştırılmalıdır.

Fırça, rulo veya sprey tabanca ile uygulama yapılabilir. Dış cephede kullanılacak ahşap, gerekli görüldüğü takdirde AQUA IMPREGNIERGRUND 05 ile emprenye edilmelidir. Aqua Holzfarbe su bazlı pastalar veya universal renklendirici pastalar ile maksimum %6 oranında renklendirilebilir. İlk kat astar kat olarak uygulanır. Astar katta Aqua Holzfarbe %10-15 oranında su ile inceltilir. 2. ve 3. katlar inceltme yapılmadan uygulanmalıdır. Uygulama sentetik kıllı fırça veya moltopren rulo ile yapılmalıdır. Hava sıcaklığının 5 ° C ile 30° C arasında olduğu sıcaklıklarda uygulama yapınız. Yüksek nemli havalarda uygulama yapmayınız.

KURUMA ZAMANI

23 ° C ve %60 nem ortamında

Toz kuruma : 2-3 saat

İlave kat uygulaması : 6-8 saat

Son kuruma : 24-48 saat

TEKNİK ÖZELLİKLER

Tüketim miktarı : Yüzeye bağlı olarak tek katta 10m2 / lt

Görünüm : İpek mat

Yaş film kalınlığı : 100 mikron

Yoğunluk : 1.20 - 1.33

Viskozite : Tiksotropik

Uygulama alet temizliği : Su ile